Suela Lala je je članica pravnega odbora ENIL in izvršna direktorica fundacije Together/Fondacioni „Se Bashku“, organizacije, ki spodbuja pravice oseb s hendikepom in je ena redkih organizacij v Albaniji, ki se osredotoča na neodvisno življenje.  Suela je že vrsto let aktivistka za pravice hendikepiranih, pred tem pa je na domačih tleh sodelovala pri različnih projektih za različne organizacije, pri čemer se je vedno osredotočala na pravice oseb s hendikepom. Je članica Nacionalnega sveta za invalide, ki združuje predstavnike invalidskih organizacij in vladne ministre, ki bi radi oblikovali in vplivali na politiko, ki se dotika oseb s hendikepi. Suela je tudi članica Odbora gledalcev in poslušalcev albanske javne radiotelevizije RTSH.  Suela je študirala pravo v Albaniji in Angliji, kasneje magistrirala iz javnega prava na Univerzi v Tirani ter dokončala Šolo političnih študij in program Sveta Evrope za mlade voditelje. Poleg maternega jezika tekoče govori angleško in italijansko. Sodeluje tudi v Mednarodni kampanji za odpravo jedrskega orožja (ICAN) in se javno zavzema za pravice oseb s hendikepom. Za svoje delovanje je prejela že več državnih nagrad.

»Suela je svoj obisk v Ljubljani napovedala, saj se je udeležila Regionalna konference o spodbujanju pomoči žrtvam vojn in me povabila, da se srečava, saj se osebno še nisva nikoli spoznali. Razveselila me je z informacijo, da s pridom uporabljajo naš priročnik o neodvisnem življenju. Povedala je, da so se tudi sami borili, da bi pridobili pravico do osebne asistence. Obljubili sva si, da ostaneva zavezani k medsebojnemu sodelovanju,« je po prijetnem druženju s Suelo Lala v centru Ljubljane povedala predsednica društva YHD Elena Pečarič.