Društvo YHD si že od svoje ustanovitve leta 1996 prizadeva za ozaveščanje javnosti o hendikepu, se bori proti zmotnim prepričanjem in stereotipom glede hendikepa ter se zavzema za inkluzijo in enake možnosti za vse. Že dolga leta odlično sodeluje tudi z Evropsko mrežo za neodvisno življenje (ENIL). Eden izmed plodov našega sodelovanja je lanskoletni prevod priročnika o osebni asistenci, ki ga je izdalo društvo YHD v  Sloveniji v tiskani in e-različici leta 2022, v angleščino. Sedaj pa smo s kolegi iz ENIL-a ponovno združili moči, le da so bile vloge zamenjane. Tokrat smo mi prevedli njihovo odlično publikacijo z naslovom RAZBIJALEC MITOV, ki prikazuje najpogostejše zmote in napačna prepričanja glede osebne asistence ter jih argumentirano ovrže. Vabljeni, da najpogostejše mite preverite tudi sami.