Aleksander Praprotnik – Sašo je izjemno aktiven uporabnik društva YHD: je vrstniški svetovalec, izvajal je delavnice Bontonček, ki so namenjene ozaveščanju osnovnošolcev na temo hendikepa, sedaj pa je tudi eden izmed prostovoljcev znotraj projekta Medsosedska-medgeneracijska pomoč. Tokrat se v sklopu dogodkov za obletnico Metelkove predstavlja v povsem drugi vlogi, in sicer kot gurman. Zelo rad namreč združuje svoje izletniške poti z dobro hrano, ali kot pravi sam: »Sem zelo velik gurman in dobro vem, kaj je izvrstna hrana.« Poti ga peljejo od Solin v Sečovljah, mimo obale, do Rakitne in še kam. Zato njegovih poti ne moremo poimenovati drugače kot »kulinarični« potopisi.

Vabljene in vabljeni v klub SOT 24,5 (Metelkova mesto), da vas Aleksander v soboto, 14. septembra 2024, ob 19. uri, s sliko in besedo popelje po svojih gurmanskih poteh.