Osebna asistenca je pomoč hendikepiranim osebam pri opravilih in dejavnostih, ki jih ne morejo izvajati same, zato pri opravljanju le-teh potrebujejo pomoč. Slednjo hendikepirani potrebujejo vsakodnevno: doma in izven doma, da lahko živijo neodvisno, aktivno življenje in so enakopravno vključeni v družbo.

Društvo YHD nudi redno zaposlitev osebnim asistentom (ž/m) v naslednjih krajih:

  • LJUBLJANA z okolico (Domžale, Tržič, Mengeš)
  • PTUJ z okolico (iščemo osebe za občasno nadomeščanje prek podjemne pogodbe, s.p.-ja ali študentskega dela)
  • TRBOVLJE
  • AJDOVŠČINA

Osebna asistenca je laična fizična pomoč, zato izobrazba ni pogoj za opravljanje dela. Večina osebnih asistentov opravlja delo pri enem uporabniku. Zaposlenim pripadajo tudi dodatki za delo v manj ugodnih terminih, nadomestilo za prevoz in prehrano ter regres. Zainteresirani kandidati in kandidatke nam pišite na zaposlitev@yhd-drustvo.si, za več informacij lahko pokličete: 070/699-129.