Umetnost Antonije Štrlekar raste iz nadarjenosti, navdiha in močne volje po upodabljanju. Rdeča nit, ki povezuje njena dela, je povezanost z naravo, tako motivno kot simbolno. Slike Antonije Štrlekar napolnjujejo oblike iz narave, cvetovi, drevesa in druge rastline. Nekatere nas popeljejo v morske globine, polne školjk, koral, kamnov. Včasih se naravne oblike razblinijo v abstraktne organske forme. Prav vse pa žarijo v barvah. Nenavadni barvni odtenki se igrajo en z drugim in se prepletajo v mavričnem kalejdoskopu. Čudežno se izognejo vtisu kiča in govorijo o mojstrskem občutku za barve in oblike. Kreativna uporaba materialov dodaja umetnosti Antonije Štrlekar neko drugo dimenzijo. Slike so pravzaprav že reliefe, ki se razpirajo navzven v prostor. Tvorijo preplet oblik iz odpadnih materialov, plastike, kamenčkov, vrvi, tekstila, različnih stvari, ki kot odpadki onesnažujejo naravo, tu pa dobijo novo življenje v obliki majhnih čudežev. Umetniška dela Antonije Štrlekar niso le kreativna in odlična, pač pa so opozorilni krik k ozaveščenosti in prebujenju preveč v materializem usmerjene družbe. So odgovor na vse bolj pereče probleme vsakdana in homage materi naravi.

Knjižica Deklica iz litostrojskih blokov Lidije Maričič vsebuje spomine na mladost deklice, ki je rastla v urbanem naselju. Duševna bolezen se je priplazila tiho in jo hendikepirala za celo življenje. Bog ve, kakšna bi bila njena pot, če ne bi bilo bolezni. Danes sobiva z boleznijo in živi polno življenje.

Še enkrat vljudno vabljeni v klub SOT 24,5, četrtek 4. april 2024, ob 18. uri – vstop je prost!