O DRUŠTVU

Društvo sestavljamo posamezniki in posameznice, ki verjamemo in delujemo po filozofiji neodvisnega življenja. Združeni smo v svoji različnosti, da bi lažje dosegali cilje. Ne nasedamo retoriki zdravega načina življenja, logiki varstva in skrbi, izogibamo se pokroviteljskim praksam dobrodelnosti ter usmiljenju. Predvsem pa ne dovolimo več, da bi si kdo vzel pravico ali se čutil poklicanega, da govori za nas, namesto nas in v našem imenu. Hendikep razumemo kot socialni status, ki se ga pripiše vsakomur, ki v nekem trenutku ali v določeni družbi, izpade iz obstoječih definicij in sprejetih norm. Hendikepirani se tako znajde v ločenih družbenih razmerjih, ki ga potiskajo in držijo v depriviligiranem položaju. Zato ga mora in more preseči.

Novi pravilnik o pritožbenem postopku, sprejet 2023, si lahko pretočite TUKAJ.

Elena Pečarič, predsednica in strokovna vodja društva
elena.pecaric@guest.arnes.si

Naročite se na naše e-novice in bodite na tekočem.

1 Step 1
Soglasje