Mednarodna mreža za neodvisno življenje (ENIL) bo v kratkem izdala posebno multimedijsko izdajo Mednarodnega žurnala o hendikepu in socialni pravičnosti (International Journal of Disability and Social Justice – IJDSJ), ki tokrat nosi naslov Neodvisno življenje v Evropi in onstran: preteklost, sedanjost in prihodnost (Independent Living in Europe and Beyond: Past, Present and Future). ENIL je v sklopu posebne številke in 50. obletnice rojstva gibanja za neodvisno življenje ter jubilejnega 10. Freedom Drivea izvedel vrsto intervjujev z aktivisti za neodvisno življenje iz cele Evrope in jih objavil na svojem YouTube kanalu.

Med intervjuvanci, ki so pomembno prispevali k boju za neodvisno življenje hendikepiranih, sta bili tudi predsednica društva YHD Elena Pečarič in Klaudija Poropat.

Njun intervju si lahko ogledate tu.

V kolikor bi si želeli ogledati še druge intervjuje z drugimi aktivisti, jih najdete spodaj:

Adolf Ratzka (Independent Living Institute, Švedska),

Antonia Trikalioti (I-Living, Grčija),

César Giménez (Independent Living Andalusia, Španija),

Diogo Martins (Centre for Independent Living, Portugalska),

James Cawley (Independent Living Movement Ireland),

John Evans OBE (Soustanovitelj ENIL),

Milica Mima Ružičić-Novković (Centre ‘Living Upright’, Srbija),

Nicolas Joncour (CLE Autistes, Francija),

Vanya Pandieva (Centre for Independent Living – Sofia, Bolgarija),

Suvad Zahirović (Lotos, Bosna in Hercegovina),

Vibeke Marøy Melstrøm (ULOBA, Norveška).