Prehodna stanovanja, ki jih ima YHD – Društvo za teorijo in kulturo hendikepa v neprofitnem najemu s strani Javnega stanovanjskega sklada (JSS) Mestne občine Ljubljana (MOL) so namenjena hendikepiranim, ki nujno potrebujejo rešitev bivalne stiske, se želijo osamosvojiti od svoje družine ali zapustiti inštitucijo. Stanovanja so prehodna – kar pomeni, da so začasna, uporabniki pa v času svojega bivanja tam preizkušajo »življenje na svojem«. Ob podpori društva urejajo vso potrebno dokumentacijo, se učijo upravljanja z osebno asistenco in drugih vsakdanjih stvari, predvsem pa v prvi vrsti skušajo pridobiti lastno stanovanje za bivanje.

Društvo YHD ima trenutno na voljo eno sobo v enem izmed trisobnih prehodnih stanovanj v Mostah. Stanovanje s skupno uporabo kuhinje in kopalnice oddamo v najem hendikepirani osebi za obdobje enega leta (z možnostjo podaljšanja) – je pa v celoti prilagojeno za gibalno ovirane posameznike. Zainteresirane kandidate pozivamo, da nam svojo prošnjo in CV pošljejo na elektronski naslov: yhd-drustvo@yhd-drustvo.si.

Za vse dodatne informacje in pogoje pokličite 051/441-183 (Elena).