Udeleženci Veselega dneva prostovoljstva 2023 (Foto: Slovenska filantropija)

Slovenska filantropija bo konec maja organizirala že 25. Nacionalni teden prostovoljstva. Tudi letos bo osrednji dogodek dogajanja Veseli dan prostovoljstva, ki se bo odvijal 23. maja 2024 (od 13. ure naprej) na Prešernovem trgu v Ljubljani. Obiskovalcem se bo predstavilo približno 80 prostovoljskih organizacij iz vse Slovenije, ki delujejo na najrazličnejših področjih ter s svojimi aktivnostmi prispevajo k bolj prijazni in vključujoči družbi. Med njimi bo seveda tudi društvo YHD, ki bo na svoji stojnici v prvi vrsti obiskovalce seznanjalo s projektom Medsosedske-medgeneracijske pomoči, novačilo nove prostovoljce in uporabnike zgoraj omenjenega projekta, hkrati pa ljudi seznanjali tudi z drugimi storitvami, ki jih izvajamo v sklopu društva. »Vsako tovrstno priložnost skušamo izkoristiti za večjo prepoznavnost našega društva in naših aktivnosti znotraj le-tega. Čeprav smo ‘specializirani’ za hendikep, se trudimo zaznavati in naslavljati tudi druge potrebe v družbi, zato smo se odločili za projekt Medsosedske-medgeneracijske pomoči. Po drugi strani pa smo želeli ponuditi prostor tudi našim uporabnikom osebne asistence, ki so tako dobili priložnost postati prostovoljci in vračati družbi,« je nekaj besed o prostovoljskem projektu Medesosedska-meedgeneracijska pomoč spregovorila koordinatorka prostovoljcev na društvu YHD Sonja Korelc-Kotur.

Na prireditvi, ki vsako leto s svojimi spremljevalnimi aktivnostmi in dobro voljo popestri dogajanje okoli Tromostovja, bo sodelovalo okoli 600 prostovoljcev iz cele Slovenije, stojnice in njihovo ponudbo pa si (po izkušnjah iz prejšnjih let) običajno ogleda okoli 2000 obiskovalcev mestnega jedra. Dogodek poteka pod pokroviteljstvom župana Mestne občine Ljubljane Zorana Jankovića.